نتایج جستجو برای عبارت :

نشخوار

مشاور تلفنی پرورش شترمرغ

جو
 مزایای تغذیه ای
 جو یک ماده  خوراکی ایده آل  برای نشخوار کنندگان  و غیر نشخوار کنندگان  محسوب می شود.  میزان  پروتئین  خام  آن بین 6 تا 14% متغییر  بوده ، اما  بطور  متوسط 12-11% پروتئین دارد.  نشخوارکنندگان از  انرژی  بالای  جو که بیشتر از نشاسته  آن ناشی شده  و به میزان زیادی قابل تخمیر است بهره می گیرند  و این امر باعث افزایش  پروتئین  شیر  و تسریع رشد می شود.
آموزش مجازی پرورش شترمرغ

استفاده از جو در جیر
پایان نامه روانشناسی : نشخوار فکری 
تفکر در بارۀ مشکلاتمان، بدون شک، روشی مؤثر در حل مسائل است. اگر ما در پی آن هستیم که با یکی از جریانات زندگیمان انطباق پیدا کنیم، در بارۀ آن فکر می کنیم، راه حل های مختلف را مرور می کنیم، و سپس یکی از آنها را انتخاب می کنیم. ولی بعضی اوقات، ما در مرحلۀ تفکر در بارۀ مسئله باقی می مانیم و دورتر نمی رویم و این امر بیشتر زمانی می افتد که افکار ما منفی باشند. واتکینز و مولدز[۱] (۲۰۰۵) نشخوارفکری را افکار مربوط به احس

تاریکی بر شانه های روحم چنبره زده؛ سنگینی می کند. و در هر نفسم دردیست؛ جنبنده از نفْس آلوده ی شیطان. دلتنگی امانم را بریده و این عذاب، هردم، طاقتم را. پرسشی، بی وقفه ذهن تبدارم را نشخوار می کند؛ پیشکش کدام مریض خانه کنم، این نعمت جنگ زده را؟
مشاور پرورش شترمرغ

جو
 مزایای تغذیه ای
 جو یک ماده  خوراکی ایده آل  برای نشخوار کنندگان  و غیر نشخوار کنندگان  محسوب می شود.  میزان  پروتئین  خام  آن بین 6 تا 14% متغییر  بوده ، اما  بطور  متوسط 12-11% پروتئین دارد.  نشخوارکنندگان از  انرژی  بالای  جو که بیشتر از نشاسته  آن ناشی شده  و به میزان زیادی قابل تخمیر است بهره می گیرند  و این امر باعث افزایش  پروتئین  شیر  و تسریع رشد می شود.
استفاده از جو در جیره حیوانات تک معده ای ها مانند خوک و طی
تکنیک آرام سازی ذهن 
روزانه به مدت چند دقیقه تمام حرفهاى درون ذهن خود را بنویسید و آنها را بخوانید.تمام گفتگوهای ذهنی خود، تمام شکایتها، همه نگرانی ها و اضطراب ها را بنویسید و سپس بعد از چند روز آنها را بخوانید.
متوجه خواهید شد بسیاری از آنها فقط مسائل سطحی‌ان و اصلا مشکل بزرگی نیستند.
حتما امتحان کنید!با این کار کم کم دست از نشخوار ذهنی برداشته و آرامش بیشتری خواهید داشت.
باید شرم کنند، کسانی که بدون کمترین تأمل و تفکر از پدیده های معجزه آسای دانش و فن بهره می گیرند و سفیهانه از درک مفهوم هوشمندانه ی آن عاجزند؛ همانند گاوی که از لذت نشخوار گیاهان برخوردار، اما از دانش گیاه شناسی بی خبر است.
آلبرت اینشتین
جدیدا خیلی زیاد با خودم حرف میزنم مخصوصا درس خوندنی.
همین که کتاب رو میذارم جلوم، همه اش چرت و پرت میاد به ذهنم، از خاطرات دوران بچگیم گرفته تا مکالمه ی چند دیقه قبلم، حتی برنامه های چند ساعت بعدم. خلاصه این که توی لحظه نیستم. تو هپروتم. شبیه شب های امتحان که اصلا نمی خوابی و سر امتحان هم فقط سوالا رو نگاه می کنی و اصلا نوشتنت نمیاد. حتی اگه بلد باشی، حال نداری بنویسی. خلاصه که این روزا دارم گند می زنم. امتحان ندارم ولی نمی تونم کارام رو انجام بد
بخشی از چیزهای که باید درباره ی عشق میفهمیدم امروز من بعد از دیدن 500 Days of Summer یه جوری از لحاظ تفکارات قبلیم کاملم کرد  ولی هنوز خامه این بود . 
وقتی که یک فرد وارد رابطه با یک جنس مخالف میشه اویل رابطه به عنوان دوست هستن  میگن میخندن و حرف میزنن ، رفته رفته این رابطه عمیق تر میشه و ممکنه به هم آغوشی هم کشیده بشه  و در این همین رابطه که در جریان هستن یه سری تفکرات شکل میگره . تفکراتی که ساخته ذهن هر کدوم از ما میشه و تواقعاتی که ممکنه توی بستر زمان
تکنیک آرام سازی ذهن 
روزانه به مدت چند دقیقه تمام حرفهاى درون ذهن خود را بنویسید و آنها را بخوانید.تمام گفتگوهای ذهنی خود، تمام شکایتها، همه نگرانی ها و اضطراب ها را بنویسید و سپس بعد از چند روز آنها را بخوانید.
متوجه خواهید شد بسیاری از آنها فقط مسائل سطحی‌ان و اصلا مشکل بزرگی نیستند.
حتما امتحان کنید!با این کار کم کم دست از نشخوار ذهنی برداشته و آرامش بیشتری خواهید داشت.
حیوانات گوسفند و بز دو مورد از حیواناتی هستند که برای تولید شیر، گوشت و ... از آنها استفاده میشود، این دو حیوان تفاوت های زیادی باهم دارند و پرورش هر یک از آنها متفاوت است، در ادامه این نوشته به تفاوت های این دو میپردازیم.
پرورش گوسفندگوسفندان یکی از انواع گاوسانان سم دار و نشخوار کنندگان هستند که به صورت اهلی و وحشی یافت میشوند. انسان ها از گوشت، پشم، پوست و شیر این دام برای تولید محصولات خود و همچنین تهیه غذا استفاده میکنند.گوسفندان کوچک تر
بی دلیل دارم فکر میکنم و بی دلیل به دنبال امید در افکارمم ...
شاید دلیلش احساساتم باشه ولی اونقدر  براش ارزش قائل نیستم که دلیلی برام محسوب بشه ،چون دلیل عاقلانه به حساب نمیاد ....
مگه احساسات عاقلانه وجود داره ؟؟؟؟
بعضی از  آدما درباره ی فعال بودن کودک درونشون حرف میزنن ، من باید داد بزنم نوجوونه درونم فعال شده !!!
به حالتی از خود مسخره گی رسیدم که خودم به خودم می خندم ...
و نشخوار فکری این چرخه ی باطل، درباره ی این موضوع شده قوز بالا قوز....
پی‌نوش
مشاور تلفنی پرورش شترمرغ

جو
 مزایای تغذیه ای
آموزش مجازی پرورش شترمرغ

استفاده از جو در جیر
مشاور تلفنی پرورش شترمرغ

جو
 مزایای تغذیه ای
آموزش مجازی پرورش شترمرغ

استفاده از جو در جیر
این هفته ی خوابگاه خیلی یه جوری میگذره. از شنبه اش معلومه. با این که تازه از خونه اومدم؛ دلم میخواد زود برگردم. دلم چای خوردنای این موقع و توی حیاط نشستنامونو میخواد؛ نه اینکه الان توی اتاق توی خوابگاه، روی تخت، توی تاریکی، گوشی دستم باشه و عین جغد به سیاهی های دور و برم خیره بشم :)
وقتی به فردا فکر می کنم یه جوری میشم :|
حالا باز الان قابل تحمل تره، دوره ی امتحانا خیلی بدرترم میشه. بچه های اتاقمون امتحاناشون خیلی زودتر از من تموم میشه، من می مون
عذاب وجدان یقه ام را گرفته و نمیگذارد خواب به چشمانم راهی شود.
امروز برخلاف تمام این سال ها،برخلاف تمام خودخوری ها،فریاد زدم!
خنده های هیستریک و جیغ های بنفش معجون مزخرفی بود،انقدر مزخرف که نتوانستم هضمش کنم و الان تمام آن لحظات را نشخوار میکنم و خودم را لعنت.
از خانه زدم بیرون تا بیشتر از این طوفانِ خشمم خرابی به بار نیاورد،دوست داشتم وسط خیابان بنشینم و زار بزنم،عزاداری کنم برای خودی که زیر تمام این فشارها چیزی ازش باقی نمانده،عزاداری کن
برخی از نویسندگان ، کتابها را به سه نوع تقسیم کرده اند:
چشیدنی
بلعیدنی
هضم کردنی
کتابهای چشیدنی را باید نگاهی اجمالی و گذرا کرد و در همین حد فهمید که چیست و درباره چیست.
کتابهای بلعیدنی، نکات مفید دارد و باید خوانده شود. ولی چندان نیازی به تعقل و تامل ندارد و به صرف خواندن سریع هم مقصود حاصل میشود؛ مانند کتابهای تاریخی، قصه، رمان، فکاهیات، مجلات و روزنامه ها.
کتابهای هضم کردنی، نیاز به دقت و تامل دارد تا مطالبش فهمیده و به خاطر سپرده شود؛ مان
قلمم پیرمرد غرغرو ریش بلندِ کثیفِ ژنده پوشِ کمر خمیده ی سیگار به دستِ الکل در جیبی شده که جز اِهن و اوهون و نشخوار فحش ناموس به این و اون چیزی ازش در نمیاد.
ممکنه زیاد بیاد اینطرفا حرف مفت بزنه کارشه ... از بس که حرف مفت شنیده.

ناموس کلمه سکسیستیه شما بخون فحش بد. اون پیر مرد بهش میگه ناموسی.
شاید فکر کنید سگ سیاه افسردگی انرژی آدم رو کم میکنه ولی یک مدلش هم هست که انرژیت رو زیاد میکنه جوری که آخر سر از انرژی اضافه ای ک بعد از اون همه کار درونت م
سیرابی گوسفند و گاو همواره به عنوان یک غذا سالم شناخته می شود که طرفداران مخصوص خود را دارد.سیرابی گوسفند و گاو حاوی مقادیر زیادی از  پروتئین ،ویتامین و مواد معدنی ضروری است ،همچنین این ماده ی غذایی درصد چربی ، کالری و کلسترول پایینی دارد.
در این مقاله شما می توانید درباره خواص و طرز تهیه سیرابی مطلع شوید :
با خواص و طرز تهیه سیرابی بیشتر اشنا شوید
گوسفند و گاو در دسته نشخوارکنندگان قرار دارند.این جانوران به دلیل خوردن غذای زیاد در فرصت کم
انقدر خوردم که دارم میمیرم...وقتی لول استرسم بالا میره مثه گاو نشخوار میکنم و مثل خرس میخوابم :/ اعتراف میکنم :)
این فلوکستین بی صاحاب مثلا قرار بود این مشکلم رو حل کنه ها! اما نکرد! روزی 60 میلیگرم فلوکستین شوخی نیست ها! ولی تاثیر نداره لامصب!
مدتی دوباره تنگی نفس و سنگینی سینه دارم . وزنم تغییر نکرده میدونم دلیلش چیه. این یه هفته هم بگذره برم ببینم چه کوفتیه.
امروز خیلی نا خوداگاه داشتم واسه د وباره پشت کنکور موندن برنامه میریختم ! خیلی عصبانیم
 فرقِ روشنفکری امروز [نه فقط ایران، جهان] با روشنفکری دهه‌های قبل این است که روشنفکری امروز عمیقاً زنانه است. و به همین دلیل به موضوعات بی‌خطر می‌پردازد. موضوعاتی که هیچ شک و اختلاف نظری در آنها نیست: حقوقِ انسان، حقوق زن، حقوق همجنس‌گراها، حقوق آب و علف و گیاه...  همه‌ی این چیزها، در بسته‌بندی‌های خوشکل موشکل و ظریف به ما عرضه می‌شوند و ما آنها را مدام نشخوار می‌کنیم و بالا می‌آوریم و دوباره و دوباره...

حُلقوم ما دیگر آن حلقوم دوره‌ها
خسته ام
از ترس هایم که تمامی ندارند و نفسم را بند آورده اند...
از انتظار که بی پاسخ است...
از فلسفه بافیهایی که ذهنم نشخوار می کند...
از حرف هایی که نیتشان ناخواناست...
از دلتنگی برای تو که بی انتهاست ...
از بهانه هایم برای لحظه ای با تو بودن که ناشیانه و کودکانه ست...
چه طور میان این کلاف پیچ در پیچ دوام بیاورم؟!
خودم را عادت داده ام به خواندن و خواندن و خواندن... تمام دنیا را ردیف می کنم تا خواب تو از سرم بپرد. خودم را گیر می اندازم در مجهولات بی پایان ا
اختلال اضطراب سلامتیاختلال اضطراب سلامتی
نگرانی، خصیصه ی اضطراب سلامتی[۱] نیز می باشد. وارویک[۲] و سالکووسکیس[۳] (۱۹۹۰؛ به نقل از دیوی و ولز، ۲۰۰۶) افراد مبتلا به اضطراب سلامتی را با “اشتغال فکری به نگرانی در خصوص سلامتی و نشخوار فکری درباره ی این که نشانه ها چه معنایی دارند” توصیف می کنند.
به نظر می رسد که باورها درباره مزایای نگرانی نیز در زیر گروهی از بیماران مبتلا به اضطراب سلامتی وجود دارد (ولز و هاکمن[۴]، ۱۹۹۳؛ به نقل از کلارک و فربورن
همیشه دلم میخواست آهنگ مورد علاقه م رو بذارم و در حالی که انگشتهام از مستی افکارم تلو تلو میخوره برا تو بنویسم...
هی واژه بچپونم توی حلقوم افکارم و هی شعر نشخوار کنم
ولی حیف و صد حیف که شاعر نبودم
من هیچوقت نفهمیدم چرا قافیه باید جور بشه
یا چرا باید ردیف بشه
من فقط میخواستم از تو بنویسم 
مگه شعر همون احساس هجوم آورده به فکر و انگشتها نیست؟
خب من هم وقتی می نوشتم درست همینجوری میشدم
پس چرا هیشکی به من نگفت شاعر؟
چرا کتابی از من چاپ نشد؟
من که سرا
خیلی وقت بود با خودم بحث نکرده بودم! امشب این کارو کردم! از اون حالتا که فکر میکنی یه جمعیتی یا یه شخص خاصی جلو روته - برگرفته از یک تجربه ی واقعی یا یک تخیل غیر واقعی - و شروع میکنی یه موضوعو واسش توضیح دادن -سیاسی، اعتقادی و...- بعدش هم خودت پیروز میشی و اون طرف مقابلت به این نتیجه میرسه که آه تو چقدر خفنی!! 
از اون بحثا! :)
همیشه این موضوع به شدت وقت، احساس، و اندیشه ی منو مستهلک میکرد. و همیشه بعد از این تخیلات، به خودم تذکر میدادم که بسه دیگه بارا
شاید یکی از آفات وبلاگ‌نویسی (یا هر شکل دیگه از انتشار محتوا) این باشه که ایده‌ای که جای کار داره و می‌تونه تبدیل به چیز ارزشمندتری بشه در قالب یک نوشته کوتاه و تقریبا خام منتشر می‌شه، خالق و نویسنده‌شو کمی قانع و راضی می‌کنه و البته که بعد از مدتی هم به فراموشی سپرده می‌شه.
شاید اصلا این یه گفتگویی درونی پنهان باشه که بعد از انتشار هر پست اتفاق می‌افته: "خب از این ایده هم که حرف زدم، حالا برم سراغ نشخوار موضوع بعدی."
نمی‌خوام بگم که لزوما
تشخیص گوسفند سالم از ناسالم
برای خرید گوسفنده زنده باید اطلاعات لازم را برای تشخیص
گوسفند سالم از ناسالم داشته باشید . برای تشخیص گوسفند سالم از ناسالم
راه های زیادی وجود دارد در این قسمت می خواهیم به چند راه مهم و کاربردی در این
زمینه بپردازیم که همیشه در زمینه خرید گوسفند زندهموفق باشید .

همیشه سعی کنید برای خرید گوسفند زنده مکانی درست را انتخاب
کنید یعنی مکانی که گواهی سازمان بهداشت را داشته باشد و گوسفند ها زیر نظر این
سازمان پرورش یاف
بعضی وقت‌ها به شدت نیاز دارم که دور بشوم! از همه چیز و از همه کس... حتی عزیز ترینم. نیاز دارم که خودم باشم و خودم. خودم باشم و دو تا پاهایم و کوهی که مقابلم ایستاده است. با هر قدم بالا‌تر بروم و غم‌ها و دلزدگی‌ها و نشخوار‌هایِ ذهنی‌ام بریزند از وجود و ذهنم و تا پایین کوه غلط بخورند. بی وقفه بروم بالا و پشت سرم را هم نگاه نکنم. نیاز دارم وقتی که به نوکِ قلۀ کوه می‌رسم قلبم مثلِ قلبِ گُنجشک بزند و نفسم بالا نیاید. نیاز دارم که بنشینم و خیره بشوم به
بعضی وقت‌ها به شدت نیاز دارم که دور بشوم! از همه چیز و از همه کس... حتی عزیز ترینم. نیاز دارم که خودم باشم و خودم. خودم باشم و دو تا پاهایم و کوهی که مقابلم ایستاده است. با هر قدم بالا‌تر بروم و غم‌ها و دلزدگی‌ها و نشخوار‌هایِ ذهنی‌ام بریزند از وجود و ذهنم و تا پایین کوه غلت بخورند. بی وقفه بروم بالا و پشت سرم را هم نگاه نکنم. نیاز دارم وقتی که به نوکِ قلۀ کوه می‌رسم قلبم مثلِ قلبِ گُنجشک بزند و نفسم بالا نیاید. نیاز دارم که بنشینم و خیره بشوم به
خواب زیاد همیشه از روی سستی نیست؛و همیشه هم نشانگر تنبلی نیست؛گاهی خواب زیاد از فرط خستگی است اما همیشه هم اینگونه نیست!من به وفور کسانی را می‌شناسم که از روی ترس، زیاد می‌خوابند!ترس از دست دادن عزیزان، ترس نزدیک شدن موعود خرید دوچرخه‌ی وعده داده شده، ترس از زندگی، ترس از آخرت، ترس از بودن در میان این مردمان، ترس از هر روز ناامیدتر شدن، ترس قرض، ترس بدهی، ترس بی‌پولی، ترس سر ماه و عرق و جبین، ترس از نیمه‌شب و خاطره‌ها، ترس از نشخوار حرف‌
پایان نامه روانشناسی : تئوری های زیر بنایی درمان های جلوگیری از عود مصرف موادتئوری های زیر بنایی درمان های جلوگیری از عود مصرف مواد
پایه های نظری برای درمان های جلوگیری از عود مصرف مواد کنونی منجمله مدل درمانی ماتریکس به تئوریسین های رفتار گرا و شناخت گرا که در واقع نوعی جدایی از دیدگاه روان کاوی محض بوده است، برمی گردد. تاد و بوهارت[۱] (۱۹۹۹، ترجمه فیروز بخت، ۱۳۷۹) بیان می دارند که «رفتار گرایی اولیه از جهت مخالفت با برداشت های ذهن گرایانه و
شط مواج است و من آرام
در گوشه ای صلح فردا را خواب می بینم؛
و چه زود آرایه های بدیع خلقت واژگون می شوند
آن هنگام که رئیس جمهوری رسوا می شود؛
در پناه گرگ ها نمی توان خواب انقلاب دید
و آرام خوابید؛

حرف نشخوار آدمی است
علامه دهر نیستم
آدم خوبی هم نیستم
چون گاه و بی گاه هوای گناه می کنم
دلمشغولی حضرات، کرسی ریاست است و ایضا صندلی بانک
 من خاکی ام
رزمنده خاکی را در جبهه ی هویزه، در فاو دیده ام
در شام، در حلب، در موصل دیده ام
آدم خاکی را می شناسم
تمدن آ
تنهایی نعمت بزرگی است. باور کنید! هر چه از بدی تنهایی می گویند از حسادت است :) چون خودشان کشف کرده اند تنهایی موهبتی است که فقط باید تا خرخره در آن فرو رفت تا فهمید چه عظیم و مهیب و باورنکردنی است. در تنهایی است که خودت را می شناسی، می دانی چه می خواهی و چه نمی خواهی! دلت برای چه کسی تنگ شده. می توانی در سکوتِ تنهایی رویاهایت را رنگ کنی، هایلایت کنی یا کلا حذفش کنی!
تنهایی من خاکستری مایل به قهوه ای است با هاشوری از نور بی‌جان و کم رمق!  در تنهایی ب
گاهی وقت‌ها غم مثل بختک می‌افتد به جان زندگی‌ام. گاهی وقت‌ها نا امیدی چاقو می‌گذارد بیخ گلویِ روحم. گاهی وقت‌ها کسالت چنگ می‌زند به تار و پودم.
من یک گاوم! وقتی مدام و مدام و همچنان مدام خاطرات تلخ گذشته را بالا می‌آورم و نشخوار می‌کنم و می‌جوم و می‌جوم و همچنان می‌جوم و بعد با چشمانی که در اثرِ فکر کردن ، خیره به گوشۀای مانده‌اند ؛ تکانی به گلویم می‌دهم و دوباره آن سیاهی‌ها را قورتشان می‌دهم تا بروند پایین.
هاروکی موراکامی چه قشنگ ت
در این مطلب به معرفی ویژگی های دام های بیماری و نحوه تشخیص مناسب آن می پردازم . امیداورم برای کسانی که در شغل دامداری مشغول به فعالیت هستند مفید باشد
ویژگی های دام بیمار: 1 -عدم تمایل به راه رفتن، بی حال و گوشه گیر بودن 2 -عقب ماندن از گله 3 -در مراحل شدید تر بیمـاری، دام شـما با زور هم از جایش بلند نمی شود، سـپس روی جناغ خود مـی خوابـد و در مراحـل به پهلو می افتد. دام بیمار سر خود را پایین نگه مـی دارد و نـسبت بـه اتفاقـاتی کـه در اطـرافش مـی افت
خوب بودن سخت ترین کار دنیاست
یا نه،خوب موندن سخت ترین کار دنیاست
یا اصلا خوب شدن و خوب موندن سخت ترین کار دنیاست...
نمیدونم ولی هرچی هست،...هرقدر هم که سعی کنیم بهتر باشیم یه چیزایی از معده ی عادت مدام برمیگرده توی حلقوم رفتارمون و دوباره یه چیزایی نشخوار می کنیم که بوی گَند گذشته رو میده...
شاید این که بد بودن و گَند بودنش رو حس می کنیم خودش نشونه ی خوبی باشه...
نشونه ی این که شاخکهای تشخیصت به کار افتاده و اگه خوب نشدی ،لااقل بد بودن رو حالیت میش
_چند وقتیه دوس دارم مطلبی بنویسم که قابل خوندن باشه ولی موضوعی پیدا نمیکنم ،البته دلیلشم میدونم اول اینکه رو آوردم به نوشتن تو دفترچه های قدیمم ....دوم  اینکه بیش از اندازه افکارمو نشخوار میکنم و این باعث میشه اون حس تازه بودن مطلب برام از بین بره و منصرف بشم از گفتنش....
داشتم به اتفاقات این چند وقت فکر میکردم ولی هیچ اتفاقی که زندگیمو تکونی بده پیدا نکردم ،البته بجز درس نخوندن این روزهام که خودش به تنهایی قراره کلا آینده امو جابجا میکنه ....
یه
خواص گوشت بلدرچین
بلدرچین، کوچک ترین پرنده از خانواده قرقاول ها می باشد. در فارسی آن را کرک، ورتج، بدبده و بلدرچین که اصلاً ترکی است نامیده اند. در عربی نیز به آن سلوی و سمانی می گویند.
در طب سنتی اسلام، خواص گوناگونی به بلدرچین نسبت داده اند، مثلاً به عقیده عبدالملک بن زهر اندلسی (قرن 5) " گوشت  بلدرچین خوشمزه و خوش طعم است که هم برای افراد سالم و هم برای بیماران سودمند می باشد؛ سنگ (کلیه و مثانه) را خرد می کند و مفید است. " و نیز به گفته انطاکی " گ
مشاور پرورش شترمرغ

دانه ذرت مزایای تغذیه ای :
 نسبت به اغلب غلات  دارای بالاترین  میزان انرژی است .  
میزان چربی موجود  در ذرت ، دو برابر  گندم و جو بوده ، اما کیفیت  و کمیت  پروتئین آن نسبت به گندم کمتر است.
میزان نشاسته در دانه آن بالا (70-65%) اما میزان پروتئین.  الیاف  و مواد معدنی آن کم است. نشاسته آن در مقایسه  با گندم  و جو در  سیستم گوارشی نشخوار کنندگان  اهسته تر  تجزیه می شود .
گزارش شده  است که نشاسته  ذرت نسبت به فرآیند  تجزی
دیدگاه روانشناسی مثبت گرادیدگاه روانشناسی مثبت گرا
رویکرد مثبت‌گرا، با توجه به استعدادها و توانمندی‌های انسان (به‌جای پرداختن به نابهنجاری‌ها و اختلال‌ها)، در سال‌های اخیر مورد توجه روانشناسان قرار گرفته است.این رویکرد، هدف نهایی خود را شناسایی سازه‌ها و شیوه‌هایی می‌داند که بهزیستی و شادکامی انسان را به‌دنبال دارند. از این رو عواملی که سبب سازگاری هر چه بیشتر آدمی با نیازها و تهدیدهای زندگی گردند، بنیادی‌ترین سازه‌های مورد پژ
.

من به متد کار در علم بیش از خود علم  ارزش قائل هستم. معلومات علمی،اکتشافات، اختراعات، تحقیقات و اطلاعات مختلفی است که بشر روی هم انباشته ودانستن هر یک از این رشته ها شخص را در آن متخصص می نماید. در صورتی که اگر متدی در کار نداشته باشیم و آن را نشناسیم به مانند انباری هستیم که معلومات را در ما انباشته اند، و در غیر این صورت یعنی با داشتن متد صحیح، ما سازنده علم خواهیم بود.مسلماً بین خالق علم و حامل علم فرق بسیار زیادی است، چنانکه بیشتر دانشم
من به متد کار در علم بیش از خود علم  ارزش قائل هستم. معلومات علمی،اکتشافات، اختراعات، تحقیقات و اطلاعات مختلفی است که بشر روی هم انباشته ودانستن هر یک از این رشته ها شخص را در آن متخصص می نماید. در صورتی که اگر متدی در کار نداشته باشیم و آن را نشناسیم به مانند انباری هستیم که معلومات را در ما انباشته اند، و در غیر این صورت یعنی با داشتن متد صحیح، ما سازنده علم خواهیم بود.مسلماً بین خالق علم و حامل علم فرق بسیار زیادی است، چنانکه بیشتر دانشمندا
گاهی با خودم نامهربان می‌شوم و مدام از خودم می‌پرسم «آخه امروز دیگه چیکار کردی که خسته‌ای؟!» گاهی یادم می‌رود که توی ذهنم آشوب است! از مادر و شوهرخاله‌ام گرفته تا به حنانه و آدم‌های ناشناس(!) توی ذهنم جواب پس می‌دهم! آن هم مکالمه‌هایی که هرگز وجود نداشته‌اند! توی ذهنم مدام تحقیر می‌شوم و مدام باید درباره‌ی خودم توضیح بدهم. «عالیس چند کیلویی؟ نمی‌خوای چاق بشی؟ چرا گوشت نمی‌خوری؟ سر کار نمیری الان؟ مدرکت رو گرفتی؟ گوشت نمی‌خوری لاغری
چشمانم را به جهان گشودم و زندگی ام را با کلمات اغاز کردم و با انها همسفر شدم ....کلماتی چون پدر و مادر...... بی انکه  خود بخواهم غرق در گرمای محبت شان شدم وتک تک مرغان  امین وجودم   خواستار وجودشان شدند.... همیشه لبخند بر لبانشان بود انها خدایانی بودند که حرف از عدالت میزدند اما در مقابل حق شان نسبت به من بی عدل ترین موجودات  بودند ....همچو لهستانی بی دفاع در برابر بمب هایی که بر تنش خراش می گذاشتند ..مادرم لبانی خندان داشت اما در پس چشمانش دنیایی بود
باید بنویسم، اما از چه؟ فکرها زیادتر از آنند که بشود در اصطبلی آرام مشغول نشخوار و استراحت نگاهشان داشت. رام کردن فکر شاید حتی از نشستن روی یک اسب وحشی سخت‌تر باشد، کسی چه می‌داند؟
به فرض هم که نشستی، چند دقیقه دوام می‌آوری؟
سوال اینجاست، دوام برای چه هدفی؟ می‌گوید تا به مقصد برسی.  سوار اسب وحشی شدی و راه افتادی، تا کجای راه می‌توانی مطمئن برانی؟ چه فرقی می‌کند، مهم سوار شدن و دست و پنجه نرم‌کردن است. بلی، شاید، اما نه تا آخر عمر، هان؟ ب
مشاور پرورش شترمرغ

دانه ذرت مزایای تغذیه ای :
 نسبت به اغلب غلات  دارای بالاترین  میزان انرژی است .  
میزان چربی موجود  در ذرت ، دو برابر  گندم و جو بوده ، اما کیفیت  و کمیت  پروتئین آن نسبت به گندم کمتر است.
میزان نشاسته در دانه آن بالا (70-65%) اما میزان پروتئین.  الیاف  و مواد معدنی آن کم است. نشاسته آن در مقایسه  با گندم  و جو در  سیستم گوارشی نشخوار کنندگان  اهسته تر  تجزیه می شود .
گزارش شده  است که نشاسته  ذرت نسبت به فرآیند  تجزی
مرکز دام زنده کوهستان , در زمینه عرضه و فروش دام زنده همراه با اعزام قصاب در تهران فعالیت می نماید.
کوهستان یکی از بزرگترین مراکز خرید دام زنده و گوسفند زنده با مرغوبترین و مناسب ترین قیمت همراه با قصاب مجرب و تحویل در محل ،  به صورت  ارائه خدمات شبانه روزی به تمام نقاط تهران با پلاک رسمی می باشد.
ارسال دام زنده و گوسفند زنده ازبهترین دامهای اصیل ایرانی ازنژادهای کردستان ،مغان،افشار،مهربان و سنگسر  از خدمات ماست.
 مشخصات دام زنده سالم:
دام ز
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 15 امتیاز : 4.6]
 تفکر منفی چیست؟
تفکرات هر انسان تأثیر زیادی در مسیری که رو به سوی آینده می رود دارد. اگر می خواهیم افکار بد و منفی را در خود نگه داریم آینده ای بد را برای خود رقم خواهیم زد.
روحیات و تفکرات منفی تا چه حد روی ما تاثیرگذار هستند چگونه می توانیم از ایجاد آنها پیشگیری کنیم بهترین روش های مقابله با تفکرات منفی کدامند؟
مبارزه با تفکرات منفی
نباید امروز چنین حرفی را می‌ زدم. چرا چنین اشتباهی کردم. چرا ب
نمی‌دانم نهضت سوادآموزی با نسل معلم‌هایی که رو به بازنشستگی هستند چه کرده! همگی یک تخته کم دارند! همگی مبتلا به مرضِ «من که کارام رو خوب انجام میدم! من که همیشه سر وقت میرسم! من که چیزی رو نمی‌شکنم!» و امثالهم هستند! این «من، من!»هایشان کلافه‌ام می‌کند. ما با این مادرها و معلم‌های ایده‌آل‌گرا بزرگ شدیم. قوانین و انتظاراتشان همچون حکومت نظامی بوده! باید هم نسل ما به افسردگی و اضطراب دچار شود! اصلا هر کسی که مبتلا نشده یعنی یک جای کار می‌لن
هشدار: این پست حاوی مطالب امیدبخشی نیست.درصورت امکان،نخونید!

فقط میخوام بنویسم الآن چجوریم تا بعدا بدونم از کجا به کجا رفتم.
بعد از پیدا شدن اون دوست بعد از شش روز من فک کردم حالم خوش میشه.اما زهی خیال باطل!
هم اکنون با اینکه فهمیدم انقدرا هم ک فکر میکردم "ناچار" نیستم،اما خب گویا بدنم صرفا وانمود میکنه ک فهمیده.
رفتنم بیرون از خونه،حتی برای دیدن دوستای خوب،واقعا بزوره.
ینی ترجیح میدم فقط تو رختخواب بمونمو بخوابم.
خسته نیستم.
من برای فرار هم
طلاق و جدایی به عنوان یکی از مهم ترین تجارب ترومایی دوران زندگی طرح است که می تواند زوجین را در معرض خطرات جسمی و روانی قابل توجهی قرار دهد.
بر اساس آمارهای مبتنی بر تجارب بالینی، میزان قابل توجهی از افسردگی، اختلالات اضطرابی و علایم استرس پس از سانحه با طلاق همایند است.
اگر به عنوان فردی که طلاق را تجربه کرده است این مطلب را می خوانید، می توانید به خودتان تبریک بگویید.
تصمیم گیری برای جبران آسیب های پس از طلاق یکی از مهم ترین نقاط عطف زندگی ش
طلاق و جدایی به عنوان یکی از مهم ترین تجارب ترومایی دوران زندگی طرح است که می تواند زوجین را در معرض خطرات جسمی و روانی قابل توجهی قرار دهد.بر اساس آمارهای مبتنی بر تجارب بالینی، میزان قابل توجهی از افسردگی، اختلالات اضطرابی و علایم استرس پس از سانحه با طلاق همایند است.اگر به عنوان فردی که طلاق را تجربه کرده است این مطلب را می خوانید، می توانید به خودتان تبریک بگویید.تصمیم گیری برای جبران آسیب های پس از طلاق یکی از مهم ترین نقاط عطف زندگی شم
مراتع و علوفه جزء ارزانترین منابع خوراکی برای تغذیه گوسفندان محسوب می شوند . در سیستم چرا ذخیره علوفه گونه های مانند : مخلوط علوفه شبدر و علوفه غلات مانند : علوفه چاودار، یولاف و جز به منظور رفع نیاز مواد خوراکی در زمستان کاهش می یابد. در سیستم های چرای گیاهان فرصت بیشتری برای تغذیه گوسفند زنده وجود دارد . چرای بیش حد می تواند بیشتر احتیاجات انرژی و پروتئین میش ها را فراهم کند وعنوان تامین کننده انرژی برای تولید ، نگهداری و رشد جایگزین غلات ش
گوسفندان : این نوع دام در اصل از گروه پستانداران هستند و همچنین جزو حیوانات سم داران محسوب می شود همچنین از این نوع پستانداران می توان در گروه نشخوار کنندگان و همچنین خانواده گاوسانان یاد کرد که در دنیا به انواع نژادهای مختلف تقسیم‌ بندی می‌شوند و همچنین در کشور ایران دارای انواع نژاد مانند گوسفند افشاری ، مغانی ، کردی و … که در ادامه تمامی نوع این نژاد ها را بازگو خواهیم کرد می باشند. و از این نوع پستانداران می توان استفاده های بسیار زیاد
گوسفند زنده
گوسفند در اصل نوعی پستاندار به شمار می آید که جزو حیوانات سم داران محسوب می شود همچنین از این نوع پستانداران می توان در گروه نشخوار کنندگان و همچنین خانواده گاوسانان یاد کرد 
در دنیا به انواع نژادهای مختلف تقسیم‌ بندی می‌شوند و همچنین در کشور ایران دارای انواع نژاد مانند گوسفند افشاری ،  گوسفند مغانی ، گوسفندان کردی و … می باشند. و از این پستانداران می توان استفاده های بسیار زیادی کرد به عنوان مثال نژاد پشمی و گوشتی در راستای
دامداری
حضرت با داشتن سال ها سابقه و تلاش در زمینه فروش و خرید گوسفند زنده ، فروش و خرید دام زنده آماده خدمات رسانی در زمینه فروش و
خرید گوسفند زنده در تهران و فروش و خرید دام زنده به شما هموطنان عزیز و
گرامی می باشد . امید است که با تلاش روز افزون مجموعه دامداری حضرت بتوانیم
اعتماد و رضایت شما را جلب کنیم.
خدمات ما
در زمینه فروش و خرید دام زنده :
عرضه بهداشتی گوسفند زنده
تمامی
خدمات مربوط به فروش و خرید دام زنده در دامداری حضرت تحت نظارت اتحاد
بوسه نماینده شیروان بر تصویر وزیر کشور

نمایندگان مجلس همیشه خود را وکلای مردم معرفی کرده و می کنند و این یعنی آنها «وکیل الملّه» اند، اما گاهی بعضی گفتارها و رفتار ها از بعضی از این نمایندگان مجلس سر می زند که راحت می توانی بگویی این افراد نمایندگان دولت اند و قوانین و طرح هایی را تصویب می کنند که بیش از آنکه به کام مردم شیرین بیاید، به دهان دولت شیرین می آید و شعار نگفته شان این می شود که «علف باید به دهن بزی شیرین بیاد». این نمایندگان همانن
طلاق و جدایی به عنوان یکی از مهم ترین تجارب ترومایی دوران زندگی طرح است که می تواند زوجین را در معرض خطرات جسمی و روانی قابل توجهی قرار دهد.
بر اساس آمارهای مبتنی بر تجارب بالینی، میزان قابل توجهی از افسردگی، اختلالات اضطرابی و علایم استرس پس از سانحه با طلاق همایند است.
اگر به عنوان فردی که طلاق را تجربه کرده است این مطلب را می خوانید، می توانید به خودتان تبریک بگویید.
قرار است وقتی دیگر بازگردیم به این روزها و بگوییم جان‌ها دادیم، اما بر نادانی غلبه کردیم. به زور بازوی نحیف خودمان از خودمان محافظت کردیم. قرار است به لالایی‌هایمان اضافه شود، به آهنگِ زمزمه‌هایمان، به رویاهایمان، هنرها، فیلم‌ها، و تاریخ‌نگاری‌هایمان هم‌ همینطور.‌ آرامش هم به شکل عجیب‌عادلانه‌ای در آینده‌ی‌ همه‌مان دست‌نیافتنی‌تر از قبل شده، چه برای روزمزد، و چه تاجران جهانمان. شاید ویروس در دنیای کنونی ما درون‌مایه‌ای کهنه
مرتباً به مطالبی
در  شبکه‌های اجتماعی نوک می‌زنیم و بعد آن‌ها را نشخوار
می‌کنیم.

ما به شکلی خطرناک به نوعی تقلید از دانایی
نزدیک می‌شویم، دانایی‌ای که در واقع الگوی جدیدی از نادانی است.
سواد فرهنگی سنگ بستر ارزش‌های مشترک ماست.

سواد تصنعی 
ادامه مطلب

وضعیت ایام انتخابات از جهتی شباهت به رفتار بعضی مومنان در ماه مبارک رمضان دارد. عده ای فقط در ماه رمضان به مسجد می روند و بعدش دیگر کاری به کار خانه خدا و گاه خود خدا ندارند؛ در حالی که خدای ماه رمضان، خدای بعد از ماه رمضان نیز هست.
عده ای در تمام فراز و نشیب های انقلاب اسلامی گوشه ای می خزند و کاری به کار کسی ندارند و سرشان در لاک خودشان است. چه بر حال و روز کشور می آید ربطی به آنها ندارد. حقوقشان را می گیرند و در راهپیمایی های مناسبتی خودی نشان
این متنی بود که چند هفته پیش نوشتم:زخم‌هایتان را بزنید و شکوفه‌هایم را بچینید. من بهاری نخواهم داشت. کاش مانند شخصیت اصلی آن قصه‌ی تاریک، جسارتِ دست بردن به تفنگ را داشتم. کاش میتوانستم خود را از کنارتان حذف کنم که زیباتر و عمیق‌تر لبخند بزنید.سلام. من مایه‌ی ناراحتیِ انسانهای اطرافم هستم. من لایق زیستن نیستم.به هر گونه، من خواهم رفت. و امیدوارم روزِ رفتن چیزی از دنیای شما مرا جلب نکند و مایه‌ی برگشتنم نشود. بدانید که بابت همه‌چیز متاسف ه
کوچکم!
گفته‌اند برایت نامه بنویسم. برای تو. تویی که در منی و منی که در توام. تاوانی سخت‌تر از این هم مگر هست؟ نیست. نوشتن کار من نیست. کار توست. من پخته‌خوارم. سال‌هاست. تویی که واژه‌ساز بودی. تعمیرکار چیره‌دست واژه‌ها. من سال‌هاست کلمات قی کرده‌ی دیگران را نشخوار می‌کنم. من حالا ناچارم. تو نیستی اما. تو می‌نویسی. تو می‌خوانی. تو می‌خندی. از ته دل. و اسب‌های دریایی را توی هشتیِ گل‌خانه خشک می‌کنی. گفتند بنویس. اینجا. در ملأ عام. برای تو. خط
بسیاری از افرادی که قصد خرید گوسفند قربانی کردن دارند نمیدانند که چه نکاتی را باید در نظر بگیرند، کلیدی ترین نکته برای خرید گوسفند قربانی، خرید از مرکز زیر نظر دام پزشکی است، به این دلیل که اگر از مراکزی خرید کنید که تحت نظر دامپزشکی نباشند امکان دارد دام خریداری شده بیماری خاصی مانند تب کریمه کنگو داشته باشد.
مرکز فروش گوسفنددر اعیاد و زمان های خاصی مانند عید قربان یکی از دغدغه ها، تامین دام زنده برای قربانی کردن است، در این میان برخی افر

سوار تاکسی می شوم. بحث داغ نرخ کرایه های جدید می شود ...راننده هام در این مواقع طبق معمول انگار دست روی داغ ترین بخش دلشان گذاشته باشی نطقشان باز می شود و از مشکلات استهلاک ماشین و قطعات گران و ترافیک و بیماری روحی شان و شاید هم توی دلشان از قیمت جنس! می نالند ... دلم برایشان می سوزد... او هم دلش برای نسل ما جوان ها ... می گوید از ما که گذشت ... امیدوارم شما جوان ها زندگی بهتری را تجربه کنید ... می گفت می خواهی کسی را نفرین کنی بگو "ایشالا راننده تاکسی ب

یوکای عزیز؛

امروز مادر زنگ زد و گفت غذا را بار بگذارم تا برسد. داشتم پیازها را خرد می‌کردم که صدای مارکو از بالا در آمد. نمی‌دانم در ذهنم چه گذشت که اصلا حواسم به چاقو نبود و دستم را بریدم.
خون همه جارا گرفت. امروز خون همه جا را گرفته بود. البته این قضیه از دیروز شروع شد. دوست مارکو را یادت هست؟ همان گربه‌ی سفیدی که سپیده صدایش می‌زنم. دیروز آمده بود پشت در و میو میو می‌کرد. من هم از قبل پنجره‌ی طبقه‌ی دوم را باز گذاشته بودم تا هوا کمی جریا
یکی از مشکلاتی که با مردها دارم، و شاید بهتر است بگویم که یکی از مشکلاتی که با یکی از ویژگی‌های مردانه دارم، این است که وقتی یک زن، یا یک انسان با ویژگی زنانه، شروع می‌کند به درد دل کردن، مردها خیال می‌کنند که باید موتور «منطق» را روشن کنند و گاز بدهند و هرچه سریعتر راهکار ارائه کنند. در صورتی که زن صرفا خواسته بلند بلند فکر کند و نیاز داشته که کسی او را درک کند و بداند که در تحمل این احساسات مزخرف، تنها نیست. حالا تصور کنید که در کشوری هم
(Pablo Picasso - La Chambre bleue (1901
در میان اختلال‌های خُلق، قامتی دراز است. افسردگی، مکنده سلامت روان و آواز زندگی را اشاره دارم. آفتاب‌غریبگی روزهای اخیر، نام مسمومش را مشتاقانه فریاد می‌زند تا بر احوال ذهنی ناخوش‌های ایستا، آفتی سقوط بپاشد. در ادامه با عنایت به محتوای کتاب «آسیب‌شناسی روانی»، پرداختی نه چندان دقیق را نوشتار خواهم کرد.
علّت‌شناسی: نظریه‌های شناختی
-نظریه بک
سه‌گانه منفی «دیدگاه منفی درباره خود، دنیای خود و آینده» از علل اصلی
(Pablo Picasso - La Chambre bleue (1901
در میان اختلال‌های خُلق، قامتی دراز است. افسردگی، مکنده سلامت روان و آواز زندگی را اشاره دارم. آفتاب‌غریبگی روزهای اخیر، نام مسمومش را مشتاقانه فریاد می‌زند تا بر احوال ذهنی ناخوش‌های ایستا، آفتی سقوط بپاشد. در ادامه با عنایت به محتوای کتاب «آسیب‌شناسی روانی»، پرداختی نه چندان دقیق را نوشتار خواهم کرد.
علّت‌شناسی: نظریه‌های شناختی
-نظریه بک
سه‌گانه منفی «دیدگاه منفی درباره خود، دنیای خود و آینده» از علل اصلی
اگر قصد خرید گوسفند زنده سالم دارید کار چندان سختی نیست، برای تشخیص گوسفند زنده سالم می توانید از طریق مشخصات ظاهری و رفتاری گوسفند پی به سلامت گوسفند ببرید. در ادامه ی این مقاله به این موضوع میپردازیم، تا بتوانید گوسفند زنده سالم را به راحتی تشخیص دهید.
رفتار گوسفند سالم
اولین قدم برای آشنایی با اعمال گوسفند سالم در شناخت الگوهای رفتاری مرتبط با بیماری است:
– گوسفند سالم، در ظرف یک سال، صفات رفتاری وسیعی را نشان می دهد که تشخیص آنها از
همه چیز درباره ی درمان گوشه گیری در کودکان، نوجونان و بزرگسالان آورده شده است.
برای همه ی ما پیش آمده که لحظاتی نیاز به تنهایی و خلوت کردن با خود داشته باشیم.
در مواجه با مشکلات یا زمان تصمیم گیری و فکر کردن این تمایل به خلوت گزینی و گوشه گیری شدید تر می شود.
اما گوشه گیری در بعضی افراد یک خصوصیت بارز است به نحوی که دیگران در محیط های رسمی و غیر رسمی فرد را با همین ویژگی می شناسند.
گوشه گیریگوشه گیری به معنای تمایل دائمی فرد به خلوت گزینی و تنها
همه چیز درباره ی درمان گوشه گیری در کودکان، نوجونان و بزرگسالان آورده شده است.
برای همه ی ما پیش آمده که لحظاتی نیاز به تنهایی و خلوت کردن با خود داشته باشیم.
در مواجه با مشکلات یا زمان تصمیم گیری و فکر کردن این تمایل به خلوت گزینی و گوشه گیری شدید تر می شود.
اما گوشه گیری در بعضی افراد یک خصوصیت بارز است به نحوی که دیگران در محیط های رسمی و غیر رسمی فرد را با همین ویژگی می شناسند.
گوشه گیریگوشه گیری به معنای تمایل دائمی فرد به خلوت گزینی و تنها
یعنی میشه سال بعد این موقع تو خونه‌ی خودم بیدار شم؟ بله، درست حدس زدید. به‌خدا خودمم اسمشو نمی‌دونم، فقط می‌دونم پسرعموی مرتضی‌ست. پدرشون هم یک ماه پیش مهمونمون بود. اینا خاندان، ایل و تبار شبیه همه‌اند، موندم چه‌جوری بقای نسل می‌کنن. محمد هم مثل من از دست‌شون شاکیه. دیشب داشتم براش توضیح می‌دادم که احتمالا هرکدوم از اینا یک و فقط یک قابلیتی داره که بقیه ندارن و با جمع‌شدن کنار هم به نسل‌شون ادامه میدن. باز خوبه متحدن و در کنار هم اذیت
نام کتاب: ذهن ناآرامنویسنده: مهندس هادی بیگدلیتعداد صفحات: 106فرمت کتاب: PDF
خلاصه کتاب:
ذهن عادت کرده به اینکه مدام سرش را در توبره حافظه کند و از آن نشخوار نماید بدون اینکه نیاز واقعی برای ارگانیسم مطرح باشد. ذهن در طول شبانه روز بطور مستمر با نوسان در دو زمان ذهنی گذشته و آینده در صدد خلق فکر است و خود در این اندیشه سازیهایش حضور ندارد تنها نتایج این افکار خیالیش را در شکل ملالت ، افسردگی و کهنگی حس می کند و همین کیفیت اندیشه گری مداوم ذهن از ف
چراغ‌های جلو و عقب را روشن می‌کنم. حالت چشمک‌زن می‌گذارم. همیشه وقتی مجبور می‌شوم شب برگردم حس عجیبی دارم. حس می‌کنم شبیه تریلی‌های کانتینرداری شده‌ام که سرتاپایشان چراغ چشمک‌زن است. تریلی‌ای هستم که اول جاده‌ی کمربندی یک شهر کوچک توی خاکی کنار جاده ایستاده و آماده‌ی حرکت است. حس می‌کنم آن چند لحظه‌ای که دارم کلاهم را سرم می‌گذارم و دستکش‌هایم را دستم می‌کنم، راننده‌ی تریلی درونم با میله افتاده به جان لاستیک‌ها و بادشان را وارس
توی اینستا میگشتم که یک عکس نوشته از ادوارد دبونو باعث شد کمی توقف کنم.
ادوارد دبونو رو احتمالا نمیشناسید. دبونو کسی هست که به آدمها طرز فکر کردن رو یاد میده. کتاب مکانیزم ذهن و شش کلاه تفکر هم اثر همین نویسنده و دانشمند هست.
بعد از خوندن کتاب شش کلاه تفکر بود که عاشق طرز بیان و تفکر این نویسنده شدم. توی مطالبی که قبلا در موردش نوشتم بارها گفتم که چقدر قشنگ سخت ترین مطالب ذهنی رو به شکلی ساده برای ما توضیح میده.
It's better to have enough ideas for some of them to be wrong
چراغ‌های جلو و عقب را روشن می‌کنم. حالت چشمک‌زن می‌گذارم. همیشه وقتی مجبور می‌شوم شب برگردم حس عجیبی دارم. حس می‌کنم شبیه تریلی‌های کانتینرداری شده‌ام که سرتاپایشان چراغ چشمک‌زن است. تریلی‌ای هستم که اول جاده‌ی کمربندی یک شهر کوچک توی خاکی کنار جاده ایستاده و آماده‌ی حرکت است. حس می‌کنم آن چند لحظه‌ای که دارم کلاهم را سرم می‌گذارم و دستکش‌هایم را دستم می‌کنم، راننده‌ی تریلی درونم با میله افتاده به جان لاستیک‌ها و بادشان را وارس
اغلب ما فکر میکنیم جاودانه ایم و همیشه فرصت داریم .
یک جوری زندگی میکنیم که انگار مرگ مال همسایه است و ما هم عکس توی آلبوم . بدون هیچ تغییری ...

من که میدونم نه چیزی به آخرش مونده و نه فرصت زیادی دارم !
خوب میفهمم اش . مدتیه همدم ام شده .
یک بار هم به دیدارم اومد اما متاسفانه از من خوشش نیومد .
بیشتر از خیلی ها طعم اش را میفهمم . یک طعم خاص !
دروغ نگفتم اگر بگم واقعا ازش خوشم میاد . اما شاید فرد یا افرادی کمتر از انگشتان دست در زندگیم باشند که از این خوش
در این وبسایت یعنی بزرگترین و مطمئن ترین مجموعه خرید و فروش گوسفند زنده در تهران ، بره زنده با ارائه نرخ و قیمت گوسفند زنده 98 می توانید با خیالی راحت سفارشات خود مانند گوسفندزنده برای انواع مراسمات مانند عید قربان ، قربانی در عاشورا و تاسوعا حسینی ، مراسمات ختم ، عروسی ، عقیقه کودکان ، عقد ، جشن تولد ، تفرحی و … از این مجموعه بخواهید. ما همواره در هر روز از هفته و 24 ساعته آماده دریافت سفارشات گوسفنده زنده و بره زنده شما مشتریان هستیم.
گوسفند
پاورپوینت بررسی غذا دادن روزانه گوساله
پاورپوینت بررسی غذا دادن روزانه گوساله در 16اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx

دسته بندی
فایلهای با ارزش سایر رشته ها

فرمت فایل
pptx

حجم فایل
779 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
16

پاورپوینت بررسی غذا دادن روزانه گوساله  در 16اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx

The Digestive system
در هنگام تولد معده ئ گوساله از4 قسمت تشکیل شده؛ نگاری و شکمبه و هزارلا و شیردان. 
شیردان تنها قسمت فعال معده می باشد.
شکمبه ت
✍️ دکتر مجتبی لشکربلوکی
دوست داشتم سیگار بکشم. احمقانه بود. سال‌ها بود سیگار را ترک کرده بودم. اما زندگی همین است. اراده‌ باورنکردنی‌تان را نشان می‌دهید و سیگار را ترک می کنید و سپس یک صبح زمستان تصمیم می‌گیرید که چهار کیلومتر در سرما پیاده بروید تا یک پاکت سیگار بخرید. عاشقش هستید، از او دو بچه دارید و یک صبح زمستانی خبردار می‌شوید او رفته است، چون زن دیگری را دوست دارد.
کتاب «من او را دوست داشتم» در مورد زنی است که عاشق شوهرش است و به خا
 دوره 12 قدم عباس منش

مقدمه دوره ۱۲ قدم 
 دوره‌ی یک ساله‌ی۱۲ قدم‌، ایده‌ای از طرف خداوند بود که‌، به من الهام شد تا زندگی به سبک قوانین خداوند‌ را تمرین کنیم‌، شیوه‌ی «طی شدن تکامل درباره هر خواسته‌ای» را یاد بگیریم و نتایجی با ثبات و ادامه دار در تمام جنبه‌های زندگی ایجاد کنیم. زیرا موفقیت پایدار وقتی به‌وجود می‌آید که‌، این روند تکاملی طی شود.
تا وقتیکه درباره‌ی هر خواسته‌ای تکامل‌ات را طی نکنی‌، تغییری بنیادین در باورهای
راهنمای کسب اطلاعات در مورد رفتار گوسفند ها
ما در این متن می خواهیم اطلاعاتی را درباره گوسفند ها عادات بد آن ها که باعث آسیب رسیدن به خودشان می شوند، برای شما شرح دهیم. حیوانات به طور کلی به دو دسته اهلی و وحشی تقسیم می شوند. انسان ها از زمان های دور به فکر اهلی کردن حیوانات، برقراری ارتباط با آن ها و استفاده از پوست و گوشت و دیگر مزایای آن ها بودند و امروزه در این کار پیشرفت زیادی کرده اند. گوسفند ها از جمله حیواناتی هستند که دارای گوشت بسیار ف
خسته‌ام. کلافه‌ام. عصبی‌ام. عصبانی‌ام. عصبانی‌ام.
شصت و هفت روز از آمدنم می‌گذرد. شصت و هفت روز است خانه نرفته‌ام. شصت و هفت روز است هربار گفته‌ام می‌خواهم بیایم پدرم گفته درست واجب‌تر است، مادرم گفته یک روزه که فایده‌ای ندارد، خواهرم گفته دانشگاه بهتر درس نمی‌خوانی؟ بچه‌های من مزاحمت هستند!
همه‌شان فکر خودشان‌اند. مهم هم نیست من شش‌صد کیلومتر دورتر ازشان در چه حالی‌ام.
سرما خورده‌ام. هورمون‌هایم بهم ریخته. حوصله‌ام سررفته. تمام
میگه مطلب چهارم،ولی چهارمی نیست.

این رو نخونید.نشخوار ذهنی هستش.
ض
نگرانم بشدت.درس پس فردامو اصلا انقلابی نخوندم و احتمال فراموشی بالاست.دنبال کردن اخبار برای زدودن خواب حین مطالعه و این جمله«بی خیال حالا کو تا پنج روز( n روز ) دیگه» منو واداشت نخونم و نخوندم.دوتا درسو حذف کردم و دوتا مونده.خیلی استرس مشروطی یا غیره رو ندارم.وقتی کل ترم مشغول اعصاب خوردی از کلاسای جورواجور رفتن بودم و از طرف مربوطی که بعدا ازش مبسوط سخن میگم،این نتیجه کاملا
میگه مطلب چهارم،ولی چهارمی نیست.

این رو نخونید.نشخوار ذهنی هستش.
ض
نگرانم بشدت.درس پس فردامو اصلا انقلابی نخوندم و احتمال فراموشی بالاست.دنبال کردن اخبار برای زدودن خواب حین مطالعه و این جمله«بی خیال حالا کو تا پنج روز( n روز ) دیگه» منو واداشت نخونم و نخوندم.دوتا درسو حذف کردم و دوتا مونده.خیلی استرس مشروطی یا غیره رو ندارم.وقتی کل ترم مشغول اعصاب خوردی از کلاسای جورواجور رفتن بودم و از طرف مربوطی که بعدا ازش مبسوط سخن میگم،این نتیجه کاملا
اعصابم داغونه. روش های رفع بی حوصلگی افرادی که اعصاب شان ضعیف شدهاعصابم داغونه، حال و حوصله ی هیچ کس حتی خودم هم ندارم، دلم می خواد به جایی برم که کسی نباشه و مدتی را تنها باشم.
آدم ها اصلا مراعات هم را نمی کنند و جدیدا با کوچک ترین چیزی به هم می ریزم و دوست دارم جواب سفت و سختی به پر توقعی و بی احترامی های دور و بری هایم بدهم.
البته قبلا اینطور نبودم و مدتیه که احساس می کنم اعصابم ضعیف شده و زود عصبانی می شودم و از کوره در میرم. لطفا کمک کنید تا بت
اعصابم داغونه. روش های رفع بی حوصلگی افرادی که اعصاب شان ضعیف شدهاعصابم داغونه، حال و حوصله ی هیچ کس حتی خودم هم ندارم، دلم می خواد به جایی برم که کسی نباشه و مدتی را تنها باشم.
آدم ها اصلا مراعات هم را نمی کنند و جدیدا با کوچک ترین چیزی به هم می ریزم و دوست دارم جواب سفت و سختی به پر توقعی و بی احترامی های دور و بری هایم بدهم.
البته قبلا اینطور نبودم و مدتیه که احساس می کنم اعصابم ضعیف شده و زود عصبانی می شودم و از کوره در میرم. لطفا کمک کنید تا بت
باید حرف بزنی. باید با آدم ها حرف بزنی.
توی چشم هاشان نگاه کنی، وقتی داری حرف میزنی. نه اینکه وقتی حرف بزنند به چشم هاشان نگاه کنی.
باید آن همه کلمه و جمله و حرفی که توی  سرت داری به زبان بیاوری. نه اینکه موقعی که حرف میزنی، وقتی رشته کلام از دستت در می رود، کلمات را پاره کنی، از یاد ببری.
باید با آدم ها حرف بزنی. نباید برایشان بنویسی. باید حس ها را، روابط را هنگام صحبت بهشان منتقل کنی. مردم زبان کلمات نقش بسته بر کاغذ را نمیفهمند. یا آنقدر فرصت به
اعتماد به نفس از جمله مسایلی است که ذهن افراد زیادی از جامعه را به خودمشغول کرده است.
کمتر کسی را می توانید ببینید که دغدغه ای در مورد اعتماد به نفسش نداشته باشد. بسیاری از فعالیت های روزانه، پیگیری صفحات مجازی، خواندن کتاب ها و مجلات و ملاقات با افراد متخصص به این منظور صورت می گیرد.
که فرد بتواند اعتماد به نفسش را بالا ببرد و از شر ویژگی هایی مانند عدم خودپذیری، خجالتی بودن و کمرویی نجات پیدا کند.
از آنجا که کمبود اعتماد به نفس می تواند جوان
اعتماد به نفس از جمله مسایلی است که ذهن افراد زیادی از جامعه را به خودمشغول کرده است.
کمتر کسی را می توانید ببینید که دغدغه ای در مورد اعتماد به نفسش نداشته باشد. بسیاری از فعالیت های روزانه، پیگیری صفحات مجازی، خواندن کتاب ها و مجلات و ملاقات با افراد متخصص به این منظور صورت می گیرد.
که فرد بتواند اعتماد به نفسش را بالا ببرد و از شر ویژگی هایی مانند عدم خودپذیری، خجالتی بودن و کمرویی نجات پیدا کند.
چکیده:
این مطلب درباره افسردگی در مردان تهیه شده است. شما در این مقاله می توانید با علائم، نشانه ها، عوامل خطر و راه های درمان افسردگی در مردان بیشتر آشنا شوید.
مقدمه:
افسردگی در مردان، یک امر شایع بوده که متاسفانه چندان به آن اهمیت داده نمی شود. اهمیت این موضوع وقتی دیده می شود که فرد به شرایط حادی از افسردگی وارد شده و در این شرایط روند درمان فرد نیز به کندی و دشواری پیش می رود. از این رو به آقایان توصیه اکید می شود که پیش از هر چیزی اطلاعات کا
چکیده:
این مطلب درباره افسردگی در مردان تهیه شده است. شما در این مقاله می توانید با علائم، نشانه ها، عوامل خطر و راه های درمان افسردگی در مردان بیشتر آشنا شوید.
مقدمه:
افسردگی در مردان، یک امر شایع بوده که متاسفانه چندان به آن اهمیت داده نمی شود. اهمیت این موضوع وقتی دیده می شود که فرد به شرایط حادی از افسردگی وارد شده و در این شرایط روند درمان فرد نیز به کندی و دشواری پیش می رود. از این رو به آقایان توصیه اکید می شود که پیش از هر چیزی اطلاعات کا
پیش از این در مقاله‌ای با عنوان "روش صحیح در معرفت شناسی دینی" به نقد هرمنوتیک فلسفی پرداخته بودم. در عرصۀ ادبیّات و نقد ادبی، دیدگاهی با عنوان "مرگ مؤلّف" مطرح است که از زیرشاخه‌های هرمنوتیک فلسفی به حساب می‌آید و نخستین بار توسّط رولان بارت ادیب فرانسوی مطرح شد و به طور خلاصه از این قرار است که: نویسنده بعد از پدید آوردن اثر خود، دیگر نادیده گرفته می‌شود و این خواننده است که بدون در نظر گرفتن او و درخواست توضیح از او، خود هر برداشتی را که ا
انسان در جستجوی معنا، کتابی است که بر پایه‌ی تجربیات فاجعه‌بار ویکتور فرانکل در اردوگاه‌های کار اجباری آشویتس نوشته شده است. ویکتور فرانکل در این دوران، پدر و مادر، همسر و برادرش را از دست داد. خواهر او تنها کسی بود که از این وضعیت نجات پیدا کرد. با وجود تمام سختی‌ها، رنجی که می‌کشیدند، گرسنگی، سرما، بی‌رحمی و خشونتی که در اطرافشان موج می‌زد، اما او باز هم زندگی را شایسته و ارجمند می‌دید. در بخش دوم کتاب انسان در جستجوی معنا، او از خا
امروز حرف جالبی به فکرم نرسید که بزنم بخاطر همین برمیگردم به یه موضوع کلیشه ای.
یکی از مواردی که ما توی زندگی باهاش درگیر هستیم یا خواهیم شد و هرکدوم مجبوریم شکل ویژه ای از اون رو برای خودمون شکل بدیم فلسفه زندگیه. اینکه بتونیم یه توضیحی برای زندگیمون و چیزهایی که میبینیم داشته باشیم. اینکه چرا بوجود اومدیم، چرا این اتفاقات داره میفته و کلا پاسخ به سوالاتی از این قبیل در درون خودمون.
قبلا در مورد این صحبت کردم که انسان نیازمند معنا دادن به زن
 نامه ای به یک کاندیدا
سلام؛ می دانم که نه از حالا بلکه از سال پیش و یا شاید پیش‌تر از آن، تبلیغت را آن هم به شکلی نامحسوس شروع کرده ای. می دانم که در سر سودای نماینده شدن داری. شبها با رویای تصرف صندلی مجلس به خواب می روی و هر روز در صدد راهی تازه برای نفوذ در قلب مردمی.
آری باید از هر آنچه می توانی بهره بگیری تا دلها را ولو در حد یک رای تصرف نمایی. احساسات، مذهب، انسانیت و قلم نیز می‌توانند ابزارهایی باشند در خدمت اهدافت.  
شاید از این طریق بتوا

از عجایب زندگی انسان نگاه اوست.
نگاه بمعنای دیدن ودرک کردن.
یک نگاه؛
نگاه چشم است که ازدیدنی ها لذت می برد یا برائت می جوید .
وهنگامی که این نگاه پیشرفته ترشد از دیدنی ها محظوظ می شود و حکمت می آموزد.
نگاه دیگر نگاه باطن  وقلب است؛
نگاهی که در ضمیرماست. و خوب و بد و زیبایی ها وزشتیهای بزرگ وکوچک را بما نشان می دهد
این نگاه بعضا به چشم بصیرت وچشم دل هم مشهور است.
مثلا شما از دیدن دود پی به آتشی زیراین دود می برید.
پزشک از لکه ها ورنگ چشم ورخساره خب

از کجا میشه فهمید طرف مقابلمون با ما صداقت داره و حرف راست میزنه و اهل دروغ نیست منظورم جلسه خواستگاریه؟ میشه بفرمایید چه سوالاتی تو جلسه خواستگاری باید پرسید؟ اکثر روانشناس ها چیزهایی رو ملاک معرفی میکنند که اصلا تو خوشبختی و بدبختی تاثیر نداره و همین ملاک ها باعث تاخیر در ازدواج و البته زیاد شدن طلاق در جامعه امروزی ما شده است.
----------------------------------------------------------------------------------------
1- اصحاب ائمه اطهار بارها از اهل بیت عصمت و طهارت سوال کرده ان
من اینجا نشسته ام. راه می روم. میخورم. میخوابم. و آن طرف. آن ور دنیا، جایی محصور در آب ها، دارد می سوزد...
هر دقیقه یک انسان و چند هزار موجود زنده دیگر از بین می روند. چهره هاشان را میبینم غصه ام میگیرد...
نگرانم و غصه دار و کاری از دستم بر نمی آید. حتی چند بار خواستم غمم را با چند نفر شریک شوم و با همچه مکالمه هایی مواجه شدم:
_وااااای حالا چیکا کنم؟ اوف چقدم که تو زندگی پرمشغله ی من کوالاها مهمن!!
_اخبار منفی رو منتشر نکن انرژی منفی خوب نیست برام.
بله م
من اینجا نشسته ام. راه می روم. میخورم. میخوابم. و آن طرف. آن ور دنیا، جایی محصور در آب ها، دارد می سوزد...
هر دقیقه یک انسان و چند هزار موجود زنده دیگر از بین می روند. چهره هاشان را میبینم غصه ام میگیرد...
نگرانم و غصه دار و کاری از دستم بر نمی آید. حتی چند بار خواستم غمم را با چند نفر شریک شوم و با همچه مکالمه هایی مواجه شدم:
_وااااای حالا چیکا کنم؟ اوف چقدم که تو زندگی پرمشغله ی من کوالاها مهمن!!
_اخبار منفی رو منتشر نکن انرژی منفی خوب نیست برام.
بله م
یه چیزی رو از پارسال میخواستم اینجا تعریف کنم، ولی میگفتم ولش کن بابا، چه ارزشی داره... ولی امروز دلم میخواد همه ی حرفای نگفته ی توی مغزم رو اینجا بذارم و برم. 
دو ساله که میرم باشگاه کوچه بغلی. باشگاه خوبیه، مربی ایروبیکش هم الحق حرفه ای و جدی کار میکنه. از لحاظ تمرینات و امکانات همه چیز اوکیه... ولی شخصیت مربیم و اون مسئول باشگاه یه کم خاصه. هر دو زن هایی به شدت از دماغ فیل افتاده و خود کول پندار، مربی یه مقدار چاشنی سلیطه گری هم داره. انگار که ت
قلدری سازمانی، یک حالت جمعی است که شامل انواع رفتارهای بیمارگونه و خصمانه در محیط کار میشود بنا به گفته اینارسان و همکاران (2003) قلدری سازمانی، دارای چهار ویژگی اصلی است: 1)فرد در معارض رفتارهای مستقیم یا غیر مستقیم منفی قرار میگیرد که شامل رفتارهای حیله گرانه، حتی ناخود آگاه، رفتارهای گستاخانه، رفتارهای خشن و تحریکهای عمدی عاطفی میشود و 2) این رفتارهای منفی فوق، بطور منظم ، تکرار میشوند. بنابراین قلدری سازمانی، یک رخداد یا یک رفتار ایزوله
یش از این در مقاله‌ای با عنوان "روش صحیح در معرفت شناسی دینی" به نقد هرمنوتیک فلسفی پرداخته بودم. در عرصۀ ادبیّات و نقد ادبی، دیدگاهی با عنوان "مرگ مؤلّف" مطرح است که از زیرشاخه‌های هرمنوتیک فلسفی به حساب می‌آید و نخستین بار توسّط رولان بارت ادیب فرانسوی مطرح شد و به طور خلاصه از این قرار است که: نویسنده بعد از پدید آوردن اثر خود، دیگر نادیده گرفته می‌شود و این خواننده است که بدون در نظر گرفتن او و درخواست توضیح از او، خود هر برداشتی را که از

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها